Get Adobe Flash player

Fundacja Canituus w naszym ośrodku.

29 maja 2013 roku nasz ośrodek odwiedziła Fundacja Canituus z Lublina i razem z naszą kynoterapeutką Barbarą Urban poprowadziła zajęcia dla dzieci z kynoterapii.

 

Fundację Canituus składa się z 5 kynoterapeutów i z 5 psów. Do naszego ośrodka przyjechały kynoterapeutki: Ksenia Łukasik i Monika Ochal-Gołofit oraz psy: Kminek – Lablador Retriever, Fany i Caviś – Cavalier King Charles Spaniel.

Na co dzień fundacja prowadzi zajęcia kynoterapeutyczne dla dzieci w przedszkolach, szkołach, ośrodkach rehabilitacyjnych uczestniczy także w festynach i eventach na terenie Lublina i poza nim.

Zajęcia odbyły się w poszczególnych salach ośrodka. Dzieci bardzo radośnie przyjęły czworonożnych przyjaciół i szybko się z nimi zaprzyjaźniły. Kminek chwalił się sztuczkami, a Fany i Caviś zajadały się pysznymi chrupkami, które dostawały od dzieci. Psy pomagały dzieciom w liczeniu, rozróżnianiu kolorów, ćwiczeniu motoryki małej i dużej. Dzieciom leżącym pomogły choć na chwilkę się rozluźnić i zrelaksować przy pomocy ciepłego języczka i milutkiej sierści.

Wszystko co dobre szybko się skończyło, ale miejmy nadzieję, że fundacja jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

Zegar

Nasi Sponsorzy

Rynasiewicz Jan Usługi Transportowe
Apteka Berberis Aldona Bocek-Telka
Grzegorz Zygmunt Bar ŻUSTO
Jacek Kołcz Usługi Transportowe
GSSCH w Grodzisku Dolnym